پنج شنبه 30 خرداد 1398

مهم ترین اخبار

8 تمرین ساده برای محل کار

۸ تمرین ساده برای محل کار

اگر برای زمان طولانی پشت میز نشسته اید باید فکری به حال سلامتی خودتان بکنید. معمولاً در محل کار زمان زیادی برای انجام فعالیت های ورزشی وجود ندارد. اما تمرینات ساده ای وجود دارد که با انجام آنها در محل کار می توانید به حفظ سلامت خود کمکم کنید. در ادامه با ۸ تمرین ساده که می توانید در محل کار انجام دهید آشنا شوید.

اینکه هر روز تمرین کنید برایتان سخت است؟ به زحمت خودتان را به باشگاه می رسانید یا در منزل تمرین می کنید؟ مشغله داشتن، مزایای خاص خود را دارد (پول بیشتر، آینده، شغل، و غیره)، اما معایبی نیز دارد. از میان آن ها، مشکل “نداشتن وقت کافی برای تمرین” بسیار شایع است.

 8 تمرین ساده برای محل کار
۸ تمرین ساده برای محل کار

تمرینات ورزشی ساده برای محل کار

تمرینات ورزشی ساده ای وجود دارد و کافی است هربار یکی از آنها را به مدت ۱۰ انجام دهید. انجام ورزش در محل کار و یا در خانه حس شادابی برایتان به ارمغان خواهد آورد.

انعطاف پذیری (Bend and Reach)

طوری بایستید که پاهایتان در کنار هم و کمرتان صاف باشد، و سرتان را بالا نگه دارید. بازوهایتان را تا جایی که می توانید به سمت بالا ببرید، سپس به آرامی به سمت جلو خم شوید تا دستتان به زمین برسد. به مدت ۲۰ ثانیه نگه دارید، سپس به آرامی به سمت بالا برگردید. یک بار دیگر خم شوید، ۲۰ ثانیه نگه داشته و با برگشتن به بالا حرکت را به پایان برسانید.

شنای سوئدی (Push-Ups)

مزیت شنای سوئدی این است که می توانید در هر زمان و هر کجا آن را انجام دهید! حداقل یک ست ۱۰ تا ۱۵ تایی انجام دهید، سپس ۳۰ ثانیه استراحت کنید، و بعد یک ست دیگر انجام دهید. حالا گرم شدن بازوها و سینه تان را احساس می کنید.

شناور بودن روی صندلی (Chair Hover)

جلوی صندلی تان بایستید و پاهایتان در کنار هم باشند. حال زانوهایتان را خم کرده و تا جایی پایین بیایید که باسنتان در شرف تماس با صندلی باشد. این وضعیت را تا جایی که پاهایتان شروع به سوزش کنند، حفظ کنید. صاف بایستید و ۳۰ ثانیه استراحت کنید، و تکرار نمایید. سوزش را در ران هایتان احساس کنید!

پلانک (Plank)

وقت آن است که کمی به شکم و کمرتان برسید. به وضعیت پلانک در بیایید (پاها و دست ها بر روی زمین، کمر و گردن صاف، و باسن برای جلوگیری از پایین آمدن کمر منقبض باشد) و به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید. بعد از ۳۰ ثانیه استراحت، مجدداً پلانک را به مدت ۳۰ ثانیه تکرار نمایید.

کشش پا به صورت نشسته (Seated Leg Extensions)

صندلی تان را از میز دور کنید، و با راست نگه داشتن کمرتان در مقابل صندلی، پای راستتان را دراز کنید. آن را تا جایی که در ران خود احساس سوزش کنید، نگه دارید، سپس حرکت را برای پای چپ تکرار نمایید.

بوکس خیالی (Shadow Box)

به حالت یک بوکسور بایستید، و در هوا مشت بزنید. این کار را به مدت ۶۰ تا ۱۲۰ ثانیه انجام دهید، و بعد از آن سوزش را در بازوها، شانه‌ها، و ریه ها احساس خواهید کرد.

نشستن در مقابل دیوار (Wall Sits)

کمرتان را در مقابل نزدیک ترین دیوار قرار دهید و پاشنه هایتان حدود ۱۸ اینچ از دیوار فاصله داشته باشد. به سمت پایین سُر بخورید تا به وضعیت نشسته برسید، و از عضلات پاهایتان استفاده کنید تا این وضعیت را حفظ نمایید. به ثانیه ی ۳۰ که برسید، سوزش را احساس خواهید کرد!

چرخش گردن (Neck Rotations)

صاف بنشینید و گردنتان را از یک سمت به سمت دیگر بچرخانید. سپس به سمت بالا و پایین، و بعد به صورت دایره‌ای بچرخانید. گردش خون در سرتان، سردردها را کاهش داده و عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

به همین سادگی یک تمرین داخل محل کار برای کل بدنتان انجام می دهید و پرانرژی تر خواهید بود.

برچسب ها : , , ,

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید